Pro uchazeče

Přijímací řízení

Jak probíhá přijímací řízení?
Přijímací řízení probíhá formou
motivačního pohovoru. Můžete také
předložit dosavadní novinářské portfolio.

Co všechno musí přihláška obsahovat
Přihláška ke studiu se podává na
předepsaném tiskopisu. Je nutné
předložit ověřenou kopii maturitního
vysvědčení a potvrzení lékaře (lze
i později).

Pokud udělám maturitu až v září,
mohu k vám ještě nastoupit?
Ano. Můžete podat přihlášku
a absolvovat přijímací řízení. Studentem
se ale stanete až po složení maturitní
zkoušky. Nejpozdější termín pro přijetí
je 31. říjen.

Další informace na studijni@pbvos.cz.

Vzdělávací program Žurnalistika a nová média

Reklama Reklama

Akademie žurnalistiky a nových médií je obchodní název vzdělávacího programu Žurnalistika a nová média, který je realizován ve spolupráci PB – Vyšší odborné školy a Střední školy managementu s.r.o. s vydavatelstvím CZECH NEWS CENTER a. s.

Vzdělávací program Akademie žurnalistiky a nových médií je praktický, profesně orientovaný a zaměřený na skutečný rozvoj novinářských dovedností. Studenty Akademie pro budoucí kariéru teoreticky i prakticky připravují nejen profesionální novináři, ale také zkušení experti z oblasti inzerce, marketingu, výroby, distribuce či digitálních médií.

Absolventem Akademie žurnalistiky a nových médií je teoreticky i fakticky vytrénovaný hotový novinář, schopný okamžitě nastoupit do jakéhokoliv média (ať už čistě printového, onlinového, audiovizuálního nebo multimediálního), který přesně zná odborné, technologické i etické principy profese, fungování mediálních domů i interakci se zdroji a publiky. Uplatnění získá zejména v mediálním prostředí, tzn. v multimediálních domech, vydavatelstvích a korporacích, v redakcích nových i tradičních médií. Profesně se může dále profilovat zejména na pozicích šéfredaktor, redaktor, reportér, editor, komentátor, mediální plánovač a analytik, tiskový mluvčí či PR specialista.